Co decyduje o cenie wózków widłowych?

Planujesz kupić wózki widłowe. Ceny poszczególnych modeli mogą się znacznie różnić. Na stronie www.lemarpol.eu znajdziesz modele, tanie i drogie. Jednak czy zastanawiałeś się kiedyś co decyduje o cenie wózków widłowych? W tym artykule pokażę Ci co wchodzi w skład tej ceny w różnych sklepach.

 

Wózki widłowe. Ceny poszczególnych modeli mogą się znacznie różnić.

 

Wózki widłowe cena – dlaczego one tyle kosztują?

  • Prowizja sklepu – każdy sklep z wózkami widłowymi jest stworzony po to, żeby zarabiać. Dlatego w cenie każdego wózka widłowego znajduje się prowizja sklepu. Niektóre sklepy mają mniejszą, a niektóre większą prowizję, jednak zawsze sklep chce zarobić na wózku widłowym. Cena posiada w sobie prowizję sklepu.
  • Parametry techniczne – to normalne, że posiadający lepsze parametry techniczne wózek widłowy kosztuje więcej. Ta zasada działa wszędzie – w przypadku telefonów, komputerów, laptopów, samochodów i w przypadku wózków widłowych. Cena jest bezpośrednio powiązana z możliwościami wózka
  • Jakość wykonania – im chcesz by lepiej był wykonany wózek widłowy tym z reguły więcej musisz za niego zapłacić.
  • Marka – niektóre marki po prostu są droższe. Tak jak na rynku smartfonów – Apple jest po prostu droższą marką niż inne. Na rynku wózków widłowych jest podobnie. Niektóre marki są po prostu droższe.
  • Dodatkowe „usługi” – różnica w czasie gwarancji, wsparcie, lepszy serwis. To nie wchodzi w koszty związane z produkcją wózka widłowego, jednak jest to wartość dodana, która jest uwzględniana w cenie.

 

To są elementy, które wpływają na ostateczną ceną wózka widłowego. Dlatego czasem możesz znaleźć wózek widłowy z dobrymi parametrami w niższej cenie.