Czy leasing elektrycznych wózków widłowych jest opłacalny?

Leasing jest ciekawą opcją finansowania, skierowaną do klientów, którzy chcą nabyć wózki widłowe elektryczne, ale nie chcą inwestować pokaźnych pieniędzy w środki trwałe. Nie jest to oczywiście jedyna opcja zakupu wózka widłowego. Równie popularny jest wynajem poprzez stronę internetową u autoryzowanego sprzedawcy np. lemarpol.eu , czy też zakup używanych wózków widłowych elektrycznych .

Leasing jest umową cywilno-prawną, która polega na swoistym wynajęciu przedmiotu umowy, za określoną kwotę, płatną z góry oraz comiesięczną ratę za użytkowanie

 

  • Oferta leasingowa jest ciekawą alternatywą dla przedsiębiorców niedysponujących wystarczającymi środkami finansowymi.
  • Wózki widłowe elektryczne w leasingu typu full service, są wolne od opłat za wszelkiego rodzaju naprawy sprzętu, który uległ awarii niespowodowanej przez użytkownika, co znacznie obniża dalsze koszty eksploatacji urządzenia.
  • Korzystne jest także rozliczenie VAT; podatek ten jest wliczany w kwotę raty miesięcznej za zakupione wózki widłowe elektryczne, dzięki czemu nie musimy płacić od razu całego podatku z góry.
  • W odróżnieniu od kredytu bankowego, który jest trudniej osiągalny, leasing to na ogół minimum formalności i dosyć prosta procedura. Stanowi niewielkie obciążenie dla budżetu firmy, a pozwala na korzystanie z najlepszej klasy elektrycznych wózków widłowych.