Czy warto iść na kurs coachingu?

Kurs coachingu to szeroko reklamowana oferta, która kusi kandydatów szansami na nową profesję. Czy warto iść więc do szkoły wszechnica.uj.pl , by uczyć się tajników sztuki trenerskiej? A może do bycia dobrym coachem nie są potrzebne kursy tylko po prostu talent i odpowiednie podejście do klientów.

Niestety, to jeden z największych mitów coachingu, który jest odpowiedzialny za to, że sporo ludzi uważa zawód trenera za naciągnie naiwnych, a nie prawdziwą pracę. Istotnie, każdy może być coachem, bo nie ma żadnych regulacji dla tego zawodu. Cześć coachów głośnych w mediach nie ukończyła żadnych kursów, więc jakość świadczonych przez nich usług jest wątpliwa.

Z pewnością jednak talent liczy się w tym zawodzie, tak jak zresztą w każdej innej profesji. Nie będzie dobrym coachem osoba, która nie lubi ludzi, nie umie dobrze słuchać, nie jest otwarta i tolerancyjna. Jednak kursy coachingu tworzą na tej bazie nadbudowę profesjonalnej wiedzy, bez której trudno jest świadczyć wysokiej jakości usługi trenerskie.

1217116663(33) — kopia

Dobry kurs coachingu kładzie duży nacisk na umiejętności praktyczne.

Dobry kurs coachingu kładzie duży nacisk na umiejętności praktyczne. Studenci biorą udział w licznych warsztatach a także w realnych sesjach trenerskich. To, czego uczy kurs to przede wszystkim prawidłowa komunikacja, która w coachingu jest absolutną podstawą. Na kursie przyszli coachowie dowiadują się też, jakie są ich mocne strony i kompetencje, które powinni rozwijać. Mogą też liczyć na solidne poradnictwo z zakresu rozwoju indywidualnej praktyki coacha – dobre kursy coachingu uczą też podstaw reklamy i marketingu, by ich absolwenci dobrze odnaleźli się na rynku pracy.