Czyszczenie i konserwacja lamp wiszących

Kiedy kupujemy oświetlenie do naszego domu, nie zawsze zastanawiamy się nad tym, czy damy radę samodzielnie wyczyścić lampę wiszącą czy kinkiet, a każdy produkt wymaga innego traktowania.

Zasada jest prosta – producent oświetlenia dołącza instrukcję użycia oraz sposób konserwacji i czyszczenia i tym właśnie powinniśmy się kierować.

Lampa wisząca wykonana z delikatnych materiałów czy też posiadająca wiele drobnych elementów stanie się dla nas koszmarem, za każdym razem kiedy trzeba będzie ją wyczyścić. Im więcej maleńkich detali tym trudniej będzie o nie zadbać. Największym utrapieniem może stać się lampa wisząca posiadająca ozdobne koraliki akrylowe lub kryształowe.

Elementy akrylowe – czyli wykonane z tworzyw sztucznych, co prawda będą odporne na stłuczenia, jednak wymagają doboru odpowiednich środków czyszczących. Z kolei kryształowe elementy lamp wiszących, którym łatwo nadać blask zwykłym płynem do okien, będą niezwykle delikatne i rozsypią się w drobny mak, jeśli upadną na podłogę. Obecnie wielu renomowanych sprzedawców, np. https://homekoncept.shop oferuje lampy wiszące w różnorodnym wzornictwie.

Chyba najważniejszą zasadą, jeśli chodzi o łatwość utrzymywania oświetlenia w należytym stanie, będzie lampa wisząca, która posiada niewiele skomplikowanych ozdób i czytajmy instrukcje, a unikniemy pucowania kryształków przed każdym Bożym Narodzeniem.