Programy do faktur – funkcje

Eksperci potwierdzają: każdy przedsiębiorca stawiający na rozwój firmy stawia dziś na nowoczesne technologie. Profesjonalne programy do faktur stanowią nieodłączny element prowadzenia własnej działalności gospodarczej. W www.lefthand.pl/pl klienci każdego dnia zamawiają systemy dopasowane do swoich indywidualnych potrzeb. Dlaczego jednak dobrej jakości program do wystawiania faktur jest tak istotny? O tym dowiecie się z niniejszego artykułu.

Program do faktur – korzyści

Każdy przedsiębiorca ma prawny obowiązek rejestrowania sprzedaży towarów oraz usług. Program do faktur pozwala mu więc znacząco oszczędzić czas, bowiem posiadając zaawansowane oprogramowanie możliwe jest całkowite zautomatyzowanie procesu formalizacji transakcji.

Jakie funkcje mają programy do faktur?

  • 3663(48)

    Z programów do faktur mogą korzystać również przedsiębiorcy nie będący płatnikami podatku VAT.

    Umożliwiają pobranie informacji o kontrahencie z GUS – wystarczy tylko NIP;

  • Umożliwiają automatyczne naliczanie należnych klientowi rabatów;

  • Pozwalają dostosować mechanizm działania do indywidualnych potrzeb klienta;

  • Współpracują z urządzeniami fiskalnymi;

  • Pozwalają na wysłanie e-faktury bez konieczności ich uprzedniego drukowania.

Programy do faktur dla najbardziej wymagających

Niektórzy przedsiębiorcy cenią swój czas, dlatego też ich program do faktur musi spełniać wysoko stawiane oczekiwania. Powinien działać w sposób przejrzysty i intuicyjny.

Ciekawostka: w wyniku nowelizacji z dnia 1 stycznia 2014 roku z programów do faktur mogą korzystać również przedsiębiorcy nie będący płatnikami podatku VAT.